ВСЕ І НАВІТЬ БІЛЬШЕ ПРО ЛЛЯНІЙ ОЛІЇ
Льняне масло (просочення для дерева) відноситься до натуральних фарб для дерева.
Лляне масло - масло, отримане витягами з насіння льону.
Лляна олія
Льняне масло (linseed oil, flaxseed oil) — жирне масло рослинного походження. Виробляється з насіння рослини Льон (лат. Linum L.), сімейство льонових.
Лляна олія має колір від коричневого до золотистого в залежності від ступеня очищення. У складі має в основному ненасичені жирні кислоти. Основною властивістю лляної олії є здатність при висиханні утворювати блискучу, гладку плівку, стійку до впливу високих температур (аж до 265°C). Плівка, також, не розчиняється в ефірі.
Лляна олія знаходить широке застосування в промисловості. Для виробництва оліфи, лаків, фарб, рідких сикативів, алкідних смол і так далі. Фарби використовуються для живопису, в якості основи мають дане масло.
Лляне масло- відноситься до быстровысыхающим масел, так як легко полімеризується в присутності киснюповітря («висихає») з утворенням міцної прозорої плівки. Ця здатність зумовлена високим вмістом ненасичених жирних кислот (в %): 15-30 лінолевої, 44-61 ліноленової і 13-29 олеїнової. З усіх масел найкраще проникає в деревину.
Є багато видів олій і інших природних матеріалів, але тільки Льняне масло є найкращим засобом просочення дерева.
Познайомимося з іншими матеріалами, які також можуть використовуватися для дерева:
-Конопляна олія – по фізичним властивостями схоже на лляне, але має одін недолік – высокая вартість. Вона обумовлена невеликою поширеністю, виготовляють з технічних сортів конопель.
-Тунгове масло – також як і лляне - полімеризується в присутності кисню, утворює тверде і міцне покриття. У царські часи використовувався для покриття дорогою дерев'яних меблів, також використовується для покриття музичних інструментів.
-Бджолиний віск – залишаючись на поверхні і проникаючи в дерево, надає хорошу вологозахист .
-Карнаубський віск - речовина рослинного походження, являє собою жовтуваті пластинки. Отримують з листя південноамериканської пальми Copernicia cerifera. плавиться при 82-86° C і є самим твердим і стійким з природних восків. Володіє здатністю - покращувати характеристики більш дешевих восків.
-Скипидар живичний (терпентин) - проводиться з живиці (терпентину), що представляє собою смолистий сік дерев хвойних порід, тобто рідку смолу. Служить розчинником для воску, олії.
-Апельсинове масло вичавлюється з цедри апельсина, використовується в тих же цілях, що і скипидар.
-Каніфоль соснова - тверда складова частина смолистих речовин хвойних порід дерев, що залишається після відгону з них летких речовин - скипидару. Містить 60-92% смоляних кислот (в основні абиетиновую кислоту), 0,5-12% насичених і ненасичених жирних кислот, 8-20% нейтральних речовин. Т. о. каніфоль— це суміш смоляних кислот та їх ізомерів. Надає складом твердість і міцність, а також антисептичні властивості.
-Шелак - природна смола, экскретируемая самками ряду пологів комах-червців надродини Coccoidea, паразитуючими на деяких тропічних і субтропічних деревах в Індії і країнах Південно-Східної Азії. Використовується як самостійне лакове покриття меблів. Дозволяє домогтися високого глянцю поверхні.
-Сік мучниці – вичавлюється з листя рослини мучниця звичайна – чагарник сімейства вересових, народна назва Ведмежа ягода, Ведмеже вушко. Сік мучниці багата дубильними речовинами, що дає складу антисептичні властивості.
-Залізний купорос і мідний купорос – солі металів, що використовуються в якості антисептика, і проти жуків.
Лляне масло — недороге, безпечне, екологічне і просте у використанні засіб, здатне захистити деревину в дерев'яному будинку, лазні, сауні від негативного впливу високої вологості і температури. Його суміші з іншими компонентами успішно використовуються для зовнішньої просочення будь дерев'яної поверхні.
Для захисту і підвищення експлуатаційних характеристик деревини в дерев'яному будинку, лазні або сауні, її покривають антисептичними складами. Вони також сприяють тривалому збереженню естетичного зовнішнього вигляду матеріалу. І якщо допоміжні приміщення або зовнішню поверхню можна обробити хімічними речовинами, то для просочення полків, стін, підлоги і стелі в самій парильні застосовуються тільки натуральні компоненти. Одним з найбільш поширених вважається лляне масло.
Не довіряйте порожнім обіцянкам з приводу надійності лаків і фарб з вмістом синтетичних смол. На сьогоднішній день, нет таких синтетичних фарб, які б без шкоди витримали 24 місячний термін. А серед фарб на основі натурального масла - багато разів, в тому числі й у власному будинку... ...Молекули лляної олії приблизно в 50 разів менше молекул синтетичних смол і приблизно в 10 разів менше щільних пір дерева. Саме завдяки цьому фарби з чистого (без зайвих добавок смол, отверджувачів тощо) лляної олії набагато перевершують синтетичні фарби, як в хваткости, так і по еластичності... ...якщо потрібно дати оцінку фарбам з штучними затверджувачами, то можна з упевненістю сказати, що для фарбування дерев'яної конструкції вони по всім якостям, крім часу висихання, поступаються натуральним олійним фарбам. Не піддавайтеся спокусі швидкого висихання, інакше Вам доведеться дорого платити за постійно необхідні відновлювальні роботи...».
Будь лак закриває всі пори і якщо дерево не досушено воно поступово руйнується. А при застосуванні Лляної олії - рисунок деревини стає яскравішим і набагато контрастнее.
Коли є завдання захистити дерево від гниття, бруду, подряпин, УФ (ультрафіолету), то виникають такі запитання:
Що купити? Що взяти лак, морилку, просочення або фарбу? Де купити? Як покривати? Скільки шарів? Потрібно шліфувати і як довго? Як зробити якісно, щоб покриття прослужило довгі роки?
Покриття дерева 100% натуральним Лляним маслом дає максимально довгу захисту від усіх видів впливу на неї (гниття, бруду, подряпин, УФ, цвілі, грибків).
Багато лаки стали додавати в свій склад - віск, але її відсоток у складі дуже низький. Зазвичай не більше 2%, інакше він стає дуже густим.
Якщо Ви ставите собі питання, так доак ж захистити парну натуральним способом?
Наша компанія до Ваших послуг
Захист дерева парної лазні.
Якщо потрібно покрити велику поверхню, припустимо парну кімнату, то можна використовувати наступний натуральний склад:
- кип'ятиться лляне масло (92 - 95)
- бджолиний віск (8 - 5)
Ставимо на вогонь лляна олія (можна технічне, але не оліфу). Відкриваємо вікна, так як воно буде виділяти рибний запах. Кип'ятимо 15-20 хвилин для видалення запаху і надлишку води. Ця процедура дозволить масло швидше висихати на поверхні дерева чи саману і не пахнути. Після вимкнення вогню додаємо віск і перемішуємо. Рекомендую використовувати в теплому вигляді, це збільшить проникаючу здатність
Тому перед застосуванням нагріваємо до 70 - 80 % приблизно. Наносити пензлем, надлишки можна прибирати вафельним рушником.
Поверхня після розтину льнянм маслом стає не липка а бархатиста.
Лессирование дерев'яних виробів - покриття поверхонь виробів з деревини лляною олією або натуральною оліфою. Один із способів прозорої обробки дерев'яних виробів. Застосовується головним чином для обробки виробів з деревини хвойних порід (сосни, модрини, кедра, ялини).
- Килимки для мікрозеленіКилимки для мікрозелені з льону є відмінним вибором, оскільки льон є натуральним матеріалом із безліччю переваг.Повна версія статті
- Лляний міжвінцевий утеплювачЛаскаво просимо до нашої компанії, де ми пропонуємо інноваційне рішення для утеплення вашого будинку - лляний міжвінцевий утеплювач. Ми є провідним виробником і постачальником цього екологічно чистого та ефективного матеріалу, який перевершує багато традиційних варіантів утеплювачів.Повна версія статті